محصولات نجات دهنده
  
آریوژن فارمد بر تولید داروهای بیوتکنولوژی یا بیوفارماسئوتیکال تمرکز کرده است.آریوژن محصولات دارویی خاص و متعددی را تولید می کند که هر روزه جان بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری های خاص مثل سرطان، بیماری های اتوایمون و هموفیلی را در ایران و برخی دیگر از نقاط دنیا نجات می بخشد. داروهای بیوسیمیلار یا بیوژنریک عرضه شده، با استفاده از تکنیک های مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی دارویی و با استفاده از پیشرفته ترین خطوط، طبق آخرین استانداردهای دارویی دنیا تولید، پایش کیفی و عرضه می گردد. برخی از این محصولات، از محصولات استراتژیک برای هر کشوری محسوب می شود که طیف متنوعی از جامعه بیماران خاص را تحت درمان قرار می دهد.
آریوژن با در اختیار داشتن تکنولوژی تولید صنعتی و کنترل کیفی آنتی بادیهای مونوکلونال درمانی در صدد است تا سهم عمده ای از نیاز بیماران به این داروهای حیاتی و با ارزش در ایران و دنیا را تامین نماید. خطوط تولید چندگانه و توانمندی های علمی آریوژن این آرمان را تحقق می بخشد. تعدادی از محصولات آریوژن که به بازار عرضه شده یا در حال ورود به بازار هستند عبارتند از:

آریوسون فاکتورهفت انعقادی نوترکیب فعال شده است که برای درمان کنترل و جلوگیری از اپیزودهای خونریزی در بیماران هموفیلی آ و ب که بر علیه فاکتور هشت آنتی بادی خنثی کننده دارند، بیماران هموفیلی اکتسابی، بیماران کمبود مادرزادی فاکتور هفت، بیماران مبتلا به سندروم گلانزمن و بصورت آف لیبل برای بیمارانی که دچار خونریزیهای حاد ناشی از تروما شده اند
مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو بصورت پودرلئوفیلیزه در ویال 1.2 میلی گرمی به همراه ویال آب قابل تزریق بعنوان حلال وجود دارد.

آلتبرل با نام ژنریک اتانرسپت پروتئین فیوژن با ساختار آنتی بادی مونوکلونال است که از پر مصرف ترین داروها در بیماران مبتلا به ارتریت روماتوئید می باشد. این دارو به صورت سرنگهای از پیش پرشده یکبار مصرف و آماده جهت تزریق زیرجلدی عرضه می گردد که هر سرنگ حاوی 0.5 میلی لیتر محلول شفاف بوده و میزان اتانرسپت موجود در این محلول 25 میلی گرم می باشد.

زیتاکس با نام ژنریک ریتوکسیمب یک مونوکلونال آنتی بادی کایمریک (موشی انسانی) بر علیه آنتی ژن سی دی بیست موجود بر سطح لنفوسیتهای بی نرمال و بدخیم می باشد که با تکنولوژی "دی ان ای" نوترکیب و با استفاده از سلولهای تخمدان همستر چینی تولید می گردد. این دارو به صورت ویالهای حاوی محلول با غلظت بالا و حجم ده میلی لیتر می باشد. میزان ریتوکسی مب موجود در این ویال 10 میلی گرم در میلی لیتر و کل آنتی بادی موجود 100 میلی گرم در هر ویال است. نحوه استفاده از این محصول بصورت تزریق داخل وریدی بعد از رقیق کردن می باشد.

آریوتراست با نام ژنریک تراستوزومب یک مونوکلونال آنتی بادی نوترکیب میباشد که بر علیه رسپتور  اپیدرمال انسانی  فاکتور  رشد (HER2) عمل میکند. این رسپتور بطور طبیعی بر سطح سلولهای نرمال وجود دارد وباعث تنظیم میزان رشد و پرولیفراسیون سلولی میگردد. آریوتراست در ویال های 150 میلی گرمی بصورت پودر لیوفلیزه تولید می شود و برای استفاده باید توسط 2/7 میلی لیتر آب قابل تزریق (آب مقطر) حل شود و بصورت تزریق داخل وریدی تجویز گردد.


استیوانت با نام ژنریک بواسیزومب یک مونوکلونال آنتی بادی نوترکیب می باشد که با متصل شدن به فاکتور رشد اندوتلیال عروقی (VEGF) موجود در سطوح سلول ها، از ساخته شدن عروق خونی جلوگیری کرده و مانع رسیدن مواد غذایی و اکسیژن به سلول های سرطانی شده، از این رو رشد آنها را متوقف می سازد. استیوانت در درمان انواع سرطان ها مانند؛ سرطان متاستاتیک روده ی بزرگ و یا مقعد، گلیوبلاستومای پیشرفته، سرطان سلول غیر کوچک ریه (NSCLC)، سرطان پیشرفته و یا متاستاتیک کلیه، سرطان تخمدان، لوله های فالوپ و سرطان صفاقی اولیه، سرطان دهانه رحم و به صورت آف لیبل در سرطان متاستاتیک سینه مورد مصرف قرار می گیرد.فهرست محصولات بر اساس نام ژنریک دارو:

ریتوکسی مب
اتانرسپت
فاکتورهفت انعقادی نوترکیب
تراستوزومب
بواسیزومب
 
 
     
 

Bookmark us