درباره آریوژن
       
 
 
 
 
 

نقشه های طراحی اولیه آریوژن بارها بخاطر نجات درختان کهنسال (با بیش از 50 سال سن) تغییر کرد تا بتوان آن ها را در جهت ارتقای محیط زیست پیرامونی شرکت و استفاده مفید کارکنان حفظ کرد.
در اواسط سال 1388 گروهی از تحصیل کردگان و متخصصین با تجربه صنعت بیوتکنولوژی دارویی دست به کار ایجاد مجموعه ای جدید و منحصر به فرد با هدف تحقیق، توسعه و تولید داروهای نوترکیب و بالاخص آنتی بادی های مونوکلونال دارویی شدند.
طراحی مجموعه بر اساس استانداردهای اروپایی و توسط تبم های با تجربه داخلی و خارجی در زمینه های معماری، داروسازی، میکروبیولوژی، کلیه رشته های مرتبط با بیوتکنولوژی، پزشکی، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی برق، الکترونیک و کامپیوتر صورت گرفته است. عملیات اجرایی نیز با استفاده از تیم های مجرب داخلی و خارجی و در یک بازه زمانی 23 ماه که در نوع خود برای پروژه های بزرگ این چنینی یک رکورد محسوب می شود، به انجام رسیده است.
شرکت دانش بنیان آریوژن به این دلیل از آخرین استانداردهای اروپایی برای تولید دارو بهره می برد که بتواند علاوه بر تامین نیازهای داخلی و منطقه بخشی از نیازهای بازارهای اروپایی را نیز تامین کند.
نام آریوژن برگرفته از نام اسطوره ی نامدار ایرانی آریوبرزن است که در مقابله هجوم خانمان بر اندازسپاه بیگانه مردانه ایستاد. این نام نمادی از ایستادگی و پایداری ایرانی در ایجاد و توسعه ی فناوری های پیشرفته درتولید محصولات دارویی استراتژیک است، محصولاتی که فن آوری آنها تنها در اختیار تعدادی انگشت شمار از شرکتهای بزرگ غربی است. خدمت به بیماران مبتلا به بیماریهای سخت و ناتوان کننده بر مبنای علوم نوین و استانداردهای جهانی اندیشه ی بنیانی آریوژن می باشد که روح طراوت و تلاش خستگی ناپذیری را در سراسر مجموعه به وجود آورده است .

آریوژن فارمد با فلسفه ی در هم آمیختن هنر داروسازی و فناوری زیستی پایه گذاری شده است. با استفاده از عناصر معماری بومی و الزامات صتایع داروسازی و با بهره گیری از روزآمدترین ساختارهای بیوتکنولوژی، آریوژن در زمینی به مساحت بیش از دو هکتار شکل گرفته شده است. کارخانه آریوژن در زمینی به مساحت 22000 مترمربع و با زیربنایی حدود 13000 متر مربع و با تلفیق عناصر معماری مدرن و بومی با الزامات صتایع داروسازی و بهره گیری از روزآمدترین ساختارهای بیوتکنولوژی، شکل گرفته است. سه ساختمان اداری، ساختمان انبارها و ساختمان تولید با ترکیبی کارآمد در این مجموعه طراحی شده اند. سایت تولید به سیستم مونیتورینگ الکترونیکی مرکزی (بی ام اس) مجهز شده است تا کلیه پارامترهای قابل کنترل یا قابل مونیتورینگ ساختمان، توسط سیستم های پیشرفته کامپیوتری اداره شده بطوریکه در هر ثانیه چندین هزار رکورد به این سیستم ارسال شده و همراه با اعمال فرمان های اتوماتیک در سیستم ذخیره گردد.
سایت تولید با دارا بودن بیش از چهار هزار متر مربع فضای تمیز(کلین روم) در پنج بخش مجزا تاسیس شده است:
1- بخش تولید ماده اولیه موثره با تکنولوژی بیوراکتور که یک خط تولید کامل از بانک سلولی، فرمانتورهای کشت سلولی، تجهیزات پیشرفته کروماتوگرافی و پالایش پروتئین های نوترکیب، تا سیستم های مختلف میکرو فیلتراسیون، اولترافیلتراسیون و سیستم های مختلف نگهداری و توزیع مواد بیولوژیک را شامل میشود. در این خط تولید ماده موثره آنتی بادی های مونوکلونال درمانی مانند ریتوکسی مب با نام تجاری "زیتاکس"، تراستوزومب با نام تجاری "آریوتراست" و داروی اتانرسپت با نام " آلتبرل" صورت می گیرد.
2- بخش تولید ماده اولیه موثره با تکنولوژی رولر باتل، که یک خط تولید کامل از بانک سلولی، رولر انکوباتورهای کشت سلولی با ظرفیت 810 رولر باتل بصورت همزمان، تجهیزات پیشرفته کروماتوگرافی و پالایش پروتئین های نوترکیب، تا سیستم های مختلف میکرو فیلتراسیون، اولترافیلتراسیون و سیستم های مختلف نگهداری و توزیع مواد بیولوژیک را شامل میشود. در این بخش ماده موثره فاکتور هفت انعقادی خون با نام تجاری "آریوسون" تولید می شود.
3- بخش فرمولاسیون، پرکنی، لیوفیلیزاسیون، و بسته بندی که دارای دو خط تولید مجزای محصول نهایی می باشد.
3-1 خط تولید ویال پرکنی، با ظرفیت 36 میلیون ویال حاوی مایع یا پودر لیوفیلیزه در سال در یک شیفت
3-2 خط تولید سرنگ های از پیش پر شده، با ظرفیت 33 میلیون دوز در سال در یک شیفت
4- بخش پایش کیفیت، مجهز به روزآمدترین روش های دستگاهی آنالیتیکال برای کنترل کیفی محصول نهایی، مواد اولیه و مواد حدواسط
5- بخش تحقیق و توسعه، مجهز به دو خط کامل تولید در مقیاس آزمایشگاهی و مقیاس پایلوت شامل انواع فرمانتورها، بیوراکتورها و سایر تجهیزات کشت سلولی، تجهیزات کامل برای پالایش پروتئین های نوترکیب، فورمولاسیون و لیوفلیزاسیون محصولات در مقیاس نیمه صنعتی
بدین ترتیب آریوژن مجموعه ا ی بیوفارماسئوتیک را در ایران ایجادکرده است که در منطقه ی خاور میانه بی نظیر و در دنیا کم نظیر است.

ماموریت آریوژن خدمت به جامعه انسانی بویژه جامعه ایرانی از طریق عرضه محصولات دارویی مورد نیاز بیماران بویژه بیماران خاص می باشد. داروهایی که نوع یا برند اصلی آن ها معمولا هزینه بری بسیاری برای بیماران دارند ولی آریوژن با تولید نوع کاملا مشابه آن ها توانسته است دسترسی بهتر، مداوم و ارزانتری را ایجاد کند.
در سطح عملیاتی، آریوژن تولید کننده عمده پروتئین های نوترکیب، به خصوص آنتی بادی های مونوکلونال دارویی در سطح تجاری و مقیاس صنعتی می باشد. ظرفیت تولیدی آریوژن با توجه به بهره گیری از سیستمهای کشت سلولی متفاوت با چشم انداز برآورده ساختن نیازهای ایران و دستیابی به بازارهای منطقه و دنیا طراحی شده است.
آریوژن در حال حاضر با فعالیت بیش از +200 پرسنل جوان و نخبه با تحصیلات دانشگاهی و ظرفیت به کارگیری حدود سیصد نفر به افقی چشم دوخته است که نه تنها نیاز بیماران به بیوسیمیلارهای حیاتی را رفع نماید بلکه با استفاده از بنیان دانش محور خود به افتخار معرفی داروهایی جدید برای رفع آلام بیماران خاص دست یازد.

آریوژن از ابتدا تلاش خود را در ایجاد ساز و کارهای مناسب برای بهینه سازی انرژی و سلامت محیط به کار گرفته است. تولید محصولات بیوتکنولوژی که اصولا به عنوان پاکترین و سازگارترین فرآورده ها با محیط زیست به شمار می آیند، نمایی از دوستی با محیط زیست می باشد، در عین حال بهره گیری از آخرین فن آوری ها در حفظ و ارتقاء محیط زیست ، جلوگیری از هدر رفتن انرژی و به حداقل رساندن ضایعات ، جزء برنامه های مداوم شرکت می باشد . با وجود این آریوژن برای به صفر رساندن خروجی های دارای بی او دی و سی او دی، تصفیه خانه بزرگی را در سایت تولیدی ایجاد کرده است که ضمن غیر فعالسازی تمام مواد بیولوژیک جزیی موجود در فاضلاب به منظور صرفه جویی در مصرف آب، آب سالم حاصله را برای آبیاری و گسترش فضای سبز بکار می برد.

برنامه ریزی آریوژن در تولید داروهای بیوتکنولوژی پر مصرف و با ساختار پیچیده باعث شده است که فعالیت بخش تحقیق وتوسعه شرکت در بالاترین الویت قرار گیرد .
گرچه مراحل تحقیق و توسعه بسیار طولانی ، سخت و شامل هزینه های بسیار بالا هستند اما محوریت این واحد با توجه به رفع نیازهای عمده بیماران مبتلا به بیماری های صعب العلاج کشور ، بومی سازی مراحل کامل تولید و امکان تولید در مقیاسی با قابلیت صادرات، بسیار حائز اهمیت است .
محصولات آریوژن نتیجه تلاش مجدانه ی بخش تحقیق و توسعه شرکت با بهره گیری از توانایی بالقوه نیروی انسانی متخصص ایرانی است

بخش صادرات شرکت آریوژن فارمد به صورت رسمی از سال 1392 ، صادرات خود را تنها 3 سال پس از تاسیس شرکت آغاز نموده است که این نشان دهنده اهمیت این موضوع به امر صادرات برای این شرکت می باشد.
 
هدف اصلی شرکت آریوژن فارمد تحویل دارو با بهترین کیفیت و قمیت مناسب به بیماران در سرار دنیا می باشد.
شرکت آریوژن موفق به اخذ گواهینامه ها و جوایز بین المللی به شرح زیر گردیده است :
• صادر کننده نمونه ملی سال 1396
• صادر کننده نمونه استانی در سالهای 1393-1396 به صورت متوالی
• دریافت جایزه دی –هشت قرارداد انتقال دانش فنی تولید 2 داروی بیولوژیک در اولین دوره برگزاری
جهت تماس با واحد صادرات می توانید با ایمیل Contact@aryogen.com و یا شماره تلفن 02636106480 تماس حاصل فرمایید.

 

Bookmark us